ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

2021 orig min

24 października obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. ORU – składać, KAMI – papier, jak sama nazwa wskazuje jest to sztuka składania papieru, polegająca na tworzeniu figur z kwadratowego arkusza kartki, bez użycia kleju i nożyczek. Przy składaniu papieru należy zachować spokój, dokładność i cierpliwość.

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

Konstytucja 3 Maja 1791

03 maja swietlica min    Konstytucja 3 maja została uchwalona 3 maja 1791 roku. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie taka ustawa. Konstytucja zawierała prawa i zasady rządzenia w państwie. Miała na celu uratować naszą Ojczyznę przed upadkiem i zagarnięciem naszych ziem przez Rosję, Austrię i Prusy. Niestety, radość z uchwalenia konstytucji nie trwała długo.

Czytaj więcej: Konstytucja 3 Maja 1791

Święta majowe

3 maja grafika praca ucznia klasy 6 - miniaturaPoczątek maja to nie tylko długi weekendu, ale również trzy dni bardzo ważnych Świąt dla każdego Polaka. 1 maja przypada Święto Pracy. Drugiego maja, od 2004 roku obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja natomiast świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej: Święta majowe

Dzień Dinozaura

miniatura - święto – Dzień Dinozaura     26 lutego przypadło nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Święto to, stanowiło wspaniałą okazję do tego, aby promować wiedzę na temat tych niezwykłych, prehistorycznych gadów. W tym dniu uczniowie klasy drugiej przenieśli się w odległy, tajemniczy i fascynujący świat Dinozaurów.

Czytaj więcej: Dzień Dinozaura