ZOSIA PTAK - MISTRZYNIĄ WOJEWÓDZTWA w BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

img 1ZOSIA PTAK uczennica klasy 7a została MISTRZYNIĄ
WOJEWÓDZTWA w BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

26.04.2022 roku w Rytwianach odbyły się „Finały Wojewódzkie w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych”.

W zawodach zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Kielcach udział wzięło 350 uczniów z kilkudziesięciu szkół województwa świętokrzyskiego wyłonionych w jesiennych eliminacjach. Tradycyjnie w zawodach wystartowali sportowcy z naszej szkoły. Tym razem postawiliśmy na jakość, a nie ilość. Do startów w biegowych mistrzostwach wytypowaliśmy 5 najlepiej przygotowanych uczniów: Filipa i Patrycję Wojciechowskich z klasy 3, Mateusza Szafrańskiego i Jakuba Górniaka z klasy 5 oraz Zofię Ptak z klasy 7a. Z przyczyn losowych okazało się, że w zawodach nie może wziąć udziału Jakub Górniak, a tuż przed startem niedyspozycja dopadła Mateusza Szafrańskiego. W tak małym składzie wystartowaliśmy w mistrzostwach województwa pierwszy raz od wielu lat. Ale, po raz kolejny uczniowie z „wodzisławskiej podstawówki” pokazali, że są świetnie przygotowani do sportowej rywalizacji z najlepszymi biegaczami naszego województwa. 

Uczniowie ze szkół podstawowych startowali w sześciu kategoriach biegowych na dystansach od 500m do 1000m. Pozycje medalowe zdominowali zawodnicy trenujący w klubach sportowych w: Staszowie, Starachowicach, Połańcu, Krynkach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Busku Zdroju, Skarżysku Kam.
 W pierwszym biegu, dziewcząt z rocznika 2009-2010 wystartowało 87 zawodniczek. Bieg odbył się na dystansie 800m. W klasyfikacji indywidualnej złoty medal i tytuł MISTRZYNI WOJEWÓDZTWA zdobyła ZOFIA PTAK, obecnie najbardziej utytułowana biegaczka naszej szkoły,
 W biegu dziewcząt z rocznika 2011-2012 na dystansie 500m rywalizowała dziesięcioletnia PATRYCJA WOJCIECHOWSKA. W gronie 47 dziewcząt zajęła 15 miejsce, a wśród uczniów z rocznika 2012 wywalczyła 3 miejsce,
 W biegu chłopców z rocznika 2011-2012 na dystansie 500m rywalizował jej brat FILIP WOJCIECHOWSKI. W gronie 53 uczniów zajął 19 miejsce, a wśród chłopców z rocznika 2012 wywalczył 1 miejsce.

Link do informacji z zawodów

WIELKIE GRATULACJE DLA UCZNIÓW I ICH TRENERÓW!

„Finały Wojewódzkie w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych”.

„Finały Wojewódzkie w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych”.

„Finały Wojewódzkie w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych”.

„Finały Wojewódzkie w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych”.

„Finały Wojewódzkie w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych”.

„Finały Wojewódzkie w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych”.