Wiosna

2023 1 dz wios min"Wiosna –cieplejszy wieje wiatr
Wiosna-znów nam ubyło lat
Wiosna –wiosna w koło, rozkwitły bzy
Śpiewa- skowronek nad nami
Drzewa- strzeliły pąkami
Wszystko-kwitnie w koło, i ja i ty…"

Czytaj więcej: Wiosna

Dzień otwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu.

W dniu 7 marca uczniowie klas ósmych wzięli udział w Dniu Otwartym naszej sąsiedniej szkoły -Liceum Ogólnokształcącego im. Marii KonopnickiejW dniu 7 marca uczniowie klas ósmych wzięli udział w Dniu Otwartym naszej sąsiedniej szkoły -Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Uczniowie Liceum przedstawili ofertę swojej szkoły, obejrzeliśmy pokaz musztry a następnie zostały utworzone drużyny, które wzięły udział w grach zespołowych typu: tor policyjny, rzut granatem, mega puzzle, udzielanie pomocy osobom poszkodowanym oraz strzelanie z broni pneumatycznej.

Czytaj więcej: Dzień otwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu.

Walentynki 2023

2023 walent 01Do tradycji naszej szkoły przeszedł już zwyczaj obchodzenia Walentynek. 14 luty –to drugi dzień po feriach zimowych, więc było mało czasu do hucznego świętowania ale „SERCA WALENTYNKOWE” były widoczne w całej szkole. Samorząd Szkolny zorganizował pocztę a Walentynowy Listonosz -w tym roku Listonoszki –rozdały listy, kartki, dla przyjaciół, koleżanek i sympatii szkolnych. Mamy nadzieję, że wzajemne sympatie, miłe słowa zostaną z nami na długo, nie tylko na dzień Walentynek.

Czytaj więcej: Walentynki 2023

Zabawa choinkowa 2023

2023 zab min19 stycznia 2023r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. „Choinka” to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili i w znakomitych humorach wrócili do domu.

 

Czytaj więcej: Zabawa choinkowa 2023

"Bezpieczne ferie", spotkanie z policjantem.

2023 pol min16 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji p. Grzegorzem Knapikiem. Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, pan policjant przypomniał uczniom zasad bezpiecznego zachowania się oraz jakie zagrożenia mogą pojawić się w trakcie ferii.

Czytaj więcej: "Bezpieczne ferie", spotkanie z policjantem.

Szkolny konkurs plastyczny pt. „MISTRZOWIE ENERGII”

2023 mist energ minW naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs plastyczny „MISTRZOWIE ENERGII”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat pt. „Mistrzowie energii” w powiązaniu z realizacją celów konkursu: promowaniem zdrowych cyfrowych nawyków wśród uczniów i nauczycieli, zwiększeniem wiedzy uczniów i nauczycieli na temat znaczenia oszczędzania energii, sposobów realizacji tego działania oraz związanych z tym korzyści.

Czytaj więcej: Szkolny konkurs plastyczny pt. „MISTRZOWIE ENERGII”

"DZIEŃ W KAPCIACH"

2023 dz kap minŚroda, 7 grudnia była dla uczniów bardziej domowa niż zwykle. Otóż, kto chciał, chodził na lekcje w kapciach. A kapcie mamy różne- były więc tygrysie pazury, smoki, jednorożce, klapki basenowe a także z motywem świątecznym.

Czytaj więcej: "DZIEŃ W KAPCIACH"