ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

2023 09 01 wrzesnia min84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej harcerze z SSP im Wojska Polskiego w Wodzisławiu uczcili bardzo aktywnie. Jeszcze w czasie wakacji wykonali prace porządkowe przy mogile Zenona Kubickiego, obrońcy Westerplatte. W dniu 1 września uroczyście zapalili znicze a pan burmistrz, Dominik Łukasik złożył kwiaty.

Czytaj więcej: ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Zakończenie roku szkolnego

2023 zak roku 2023 minSpołeczność Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu, 23 czerwca 2023 roku, uroczyście zakończyła rok szkolny 2022/2023. Dyrektor Szkoły podziękował wszystkim za naukę i pracę . Uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce otrzymali dyplomy a ich rodzice listy gratulacyjne. Nie zabrakło podziękowań dla najlepszych sportowców z naszej szkoły. Do gratulacji i życzeń dołączyli również Burmistrz miasta i gminy Wodzisław oraz Przewodniczący Rady Rodziców.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Dagmara Musiał finalistką XIV Ogólnopolskiego Konkursu - Matematyczne Origami „Żuraw”

2023 5 origami 2023 minW tym roku konkurs, organizowany przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundację Matematyków Wrocławskich, odbywa się po raz czternasty.
Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, sprawności manualnej i koncentracji oraz kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Czytaj więcej: Dagmara Musiał finalistką XIV Ogólnopolskiego Konkursu - Matematyczne Origami „Żuraw”

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2023 5 3maja 2023 min28 kwietnia na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby uczcić te doniosłe wydarzenia w historii Polski uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawcą Robertem Jarosińskim przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie.

Czytaj więcej: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

DZIEŃ ZIEMI 2023

W tym roku oprócz plakatów wykonanych przez uczniów naszej szkoły, skorzystaliśmy także z zaproszenia Stowarzyszenia „Dla Polski” i przystąpiliśmy do akcji „Sprzątamy dla Polski” 22 KWIETNIA

Jak co roku w tym dniu swoje święto obchodzi nasza planeta. Ziemia to nasze wspólne miejsce do życia. Musimy o nie dbać, aby przyszłe pokolenia też mogły cieszyć się jej urokami.

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMI 2023