SZCZĘŚĆ BOŻE

Witam serdecznie wszystkich korzystających ze strony internetowej Zespołu Szkół w Wodzisławiu.
W zakładce – RELIGIA - będzie można uzyskać, w miarę możliwości, informację dotyczące niektórych świąt i uroczystości przypadających w roku liturgicznym, a także związanych z tym przedmiotem.
Mam nadzieję, że ta nowa odsłona będzie dla Was przyjazna i że z zainteresowaniem będziecie odnajdywać potrzebne informacje.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


 

 

RELIKWIE ŚWIĘTEGO PEREGRYNA LAZIOZI

2022 relikw minW niedzielę 01.05.2022 na Mszy Świętej o godzinie 16.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Marcina w Wodzisławiu odbyła się historyczna uroczystość. W tym dniu bp Andrzej Kaleta wprowadził do naszego kościoła relikwie św. Peregryna, włoskiego zakonnika, nazwanego też „duchowym lekarzem” chorób nowotworowych.

Czytaj więcej: RELIKWIE ŚWIĘTEGO PEREGRYNA LAZIOZI

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2022

Rekolekcje prowadzone przez księdza Piotra AndrukiewiczaWielki Post, to dla każdego chrześcijanina okres walki dobra ze złem czyli czas zmiany swojego postępowania na lepsze. To również nawrócenie, które prowadzi nas do świętości. W ten nadzwyczajny okres wpisują się też rekolekcje wielkopostne, które w naszej parafii Wodzisław odbyły się w dniach 3 - 5.04.2022.

Czytaj więcej: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2022

ŚRODA POPIELCOWA - WEZWANIE DO POKUTY

Szczególnym czasem pokuty i nawrócenia jest Wielki Post, który w tym roku, rozpoczyna się dnia 02.03.2022.Szczególnym czasem pokuty i nawrócenia jest Wielki Post, który w tym roku, rozpoczyna się dnia 02.03.2022.
„NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ”
Ufam Tobie, boś Ty wierny,
Wszechmogący, miłosierny.
Dasz mi grzechów odpuszczenie,
Łaskę i wieczne zbawienie.
„Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny!” (Iz45,22)

Czytaj więcej: ŚRODA POPIELCOWA - WEZWANIE DO POKUTY